چمن – علف آمریکا آمریکایی رئیس جمهور

چمن – علف: آمریکا آمریکایی رئیس جمهور بین الملل کاخ سفید شون اسپایسر تلاش دیپلماتیک آیه حجازی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی افزایش دستمزد کارگران بر اساس تورم واقعی

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: انتظار جامعه کارگری این است که دستمزدها جهت سال آینده بر اساس قیمت تورم واقعی زیاد کردن یابد و واقعیت‌های روز

افزایش دستمزد کارگران بر اساس تورم واقعی

افزایش دستمزد کارگران بر اساس تورم واقعی

عبارات مهم : زندگی

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید: انتظار جامعه کارگری این است که دستمزدها جهت سال آینده بر اساس قیمت تورم واقعی زیاد کردن یابد و واقعیت های روز زندگی کارگران دیده شود.

هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اقدام خوبی که امسال در بحث دستمزد اتفاق افتاده، تشکیل کمیته دستمزد در شورای عالی کار و دائمی شدن این کمیته است و به دنبال تشکیل جلسات این کمیته، تشکل های کارگری هم بین خود جلساتی برگزار کرده و آمارها و داده های خود را جهت ارائه به کمیته دستمزد و در نهایت شورای عالی کار آماده می کنند.

افزایش دستمزد کارگران بر اساس تورم واقعی

وی با تاکید بر تعیین مزدی شایسته و عادلانه جهت کارگران، گفت: وزیر کار در روزهای اخیر در بحث تعیین دستمزد اعلام کردند که زیاد کردن حقوق از قیمت تورم زیاد خواهد بود و روی قیمت تورم درصدی می گذارند و به کارگران می دهند که این مساله جهت کارگران خیلی مهم است و باید ببینیم که این قیمت تورم، واقعی است یا نرخی است که بانک مرکزی اعلام کرده است.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران تصریح کرد: وزارت کار به این نتیجه رسیده که نمی توان جهت قیمت تورم قاعده ای دید چون کارگران هم مشمول همان قیمت تورم هستند با این تفاوت که قیمت تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی سر جمع بسیاری از اقلام است ولی کالاها و آیتم هایی که مشمول بر حال کارگران می شود و در سبد هزینه زندگی آنها تاثیرگذار هست، قیمت تورم بالایی دارد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: انتظار جامعه کارگری این است که دستمزدها جهت سال آینده بر اساس قیمت تورم واقعی زیاد کردن یابد و واقعیت‌های روز

ابوی با بیان اینکه جامعه کارگری به دنبال زیاد کردن غیرمنطقی حقوق و دستمزد نیست، اظهار کرد: خواسته کارگران این است که دستمزدها بر اساس قیمت تورم واقعی محاسبه و تعیین شود.وقتی قانونگذار در ماده ۴۱ قانون کار در کنار قیمت تورم، سبد معیشت را مطرح کرده یعنی معیشت نیروی کار تامین شود تا بتواند زندگی کند.

این مقام مسئول کارگری با بیان اینکه بین دستمزد واقعی کارگران و قیمت تورم و حداقل های خط فقر فاصله زیادی وجود دارد، افزود: کارگران در بحث دستمزد یک عقب افتادگی چندین ساله دارند که شورای عالی کار باید این مساله را مدنظر قرار بدهد. ولی در شورا عده ای تاثیرگذارند و مقاومت می کنند و زیاد کردن مزد را دارای آثار تورمی در جامعه می دانند در حالی که دستمزد کارگران زیاد کردن یابد یا نیابد، زیاد کردن قیمت تورم در سال بعد ملموس خواهد بود.

وی متذکر شد: امروز دولت جهت گروه های کم درآمد و فقیر جامعه و اقشاری که تحت پوشش شرکت های حمایتی هستند، حداقل هایی را تعریف کرده است در حالی که کارگران جزو این طبقه هستند بنابراین نباید به نحوی عمل کنیم که کارگران هم مجبور شوند در کمیته امداد عضویت کنند.

افزایش دستمزد کارگران بر اساس تورم واقعی

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: در حال حاضر هزینه های مسکن و اجاره بها به حدی است که کارگر باید نیمی از حقوقش را بابت کرایه بپردازد. اگر نیم دیگر حقوقش را بابت ایاب و ذهاب یا تحصیل فرزندانش بپردازد، هزینه خورد و خوراک زندگی اش را از کجا تامین کند؟

واژه های کلیدی: زندگی | دستمزد | کارگری | کارگران | کمیته امداد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs