چمن – علف آمریکا آمریکایی رئیس جمهور

چمن – علف: آمریکا آمریکایی رئیس جمهور بین الملل کاخ سفید شون اسپایسر تلاش دیپلماتیک آیه حجازی

گت بلاگز اخبار حوادث ایجاد اردوگاه موقت در منطقه ، وقوع ۵۳ بعد لرزه تاکنون، 51 مصدوم در زلزله

زلزله ای 6.1ریشتری در ساعت 6 و 2 دقیقه صبحگاه امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند.

ایجاد اردوگاه موقت در منطقه ، وقوع ۵۳ بعد لرزه تاکنون، 51 مصدوم در زلزله

51 مصدوم در زلزله/ وقوع ۵۳ بعد لرزه تاکنون/ ایجاد اردوگاه موقت در منطقه

عبارات مهم : زلزله

زلزله ای 6.1ریشتری در ساعت 6 و 2 دقیقه صبحگاه امروز بخش هایی از استان کرمان را لرزاند.

به گزارش ایسنا، کانون زلزله منطقه “هجدک ” از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند، سیرجان و کرمان نیز احساس شد.

ایجاد اردوگاه موقت در منطقه ، وقوع ۵۳ بعد لرزه تاکنون، 51 مصدوم در زلزله

***14:30

مدیر کل مدیریت بحران و حوادث غیر مترقبه استانداری کرمان اعلام کرد: فقط به منازل مسکونی خسارت وارد شده است است و گزارشی مبنی بر اینکه خسارتی به اماکن عمومی(بیمارستان ها و مدارس) وارد آمده هست، نداشته ایم.

زلزله ای 6.1ریشتری در ساعت 6 و 2 دقیقه صبحگاه امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند.

***14:13

استاندار کرمان از ایجاد اردوگاه موقت جهت اسکان مردم در مناطق زلزله زده این استان خبر داد و گفت : بنیاد مسکن در حال آمارگیری از اوضاع منزل های مناطق زلزله زده هست. در حال حاضر ۱۴ اکیپ هلال احمر نیز در منطقه حضور دارند و در مجموع همه دستگاه های امدادی به موقع در منطقه حاضر شدند.

***13:52

ایجاد اردوگاه موقت در منطقه ، وقوع ۵۳ بعد لرزه تاکنون، 51 مصدوم در زلزله

رییس شرکت امداد و نجات هلال احمر بااشاره به امدادرسانی به مناطق زلزله زده کرمان گفت: چهار دِه نیاز به اسکان موقت و اضطراری داشتندکه با هماهنگی های انجام شده است اسکان اضطراری آنها تا قبل از ساعت ۱۵:۳۰ تمام می شود.

***13:31

زلزله ای 6.1ریشتری در ساعت 6 و 2 دقیقه صبحگاه امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند.

به دنبال وقوع زلزله ۶.۱ ریشتری در کرمان، رییس شرکت توسعه و تجهیز مدارس کشور دستورداد کارگروهی فنی و مهندسی جهت ارزیابی خسارات احتمالی وارد شده است به مدارس این استان تشکیل شود.

***13:20

ایجاد اردوگاه موقت در منطقه ، وقوع ۵۳ بعد لرزه تاکنون، 51 مصدوم در زلزله

سازمان اروژانس کشور بااعلام مصدومیت 51 تن در زلزله کرمان تا این لحظه اعلام کرد: از این تعداد 41 نفر به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند و 10 نفر همچنان در بیمارستان های باهنر و پیامبر اعظم خوابیدن شدند.

***12:36

سخنگوی شرکت ملی گاز کشور عزیزمان ایران با اشاره به وقوع زمین لرزه در استان کرمان، اظهار کرد: کمیته بحران بعد از وقوع زلزله در حالت آماده باش قرار دارد.

مجید بوجارزاده در گفت وگو با ایسنا، در مورد آخرین اوضاع گازرسانی در مناطق زلزله زده کرمان توضیح داد: در شهر و روستاهای اطراف محل زلزله هنوز عملیات گازرسانی کامل نشده و هیچ مشکلی در این خصوص به وجود نیامده است و تاسیسات آسیب ندیده اند.

**** 12:30

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: در پی زلزله ۶.۱ ریشتری امروز استان کرمان اوضاع برق در شرایط نسبتا پایداری واقع شده است است و برق ۲۵۰ یکسان که اکنون با قطعی مواجه شده است اند تا غروب امروز وصل می شود.

***12:09

رئیس شرکت امدادونجات هلال احمر از اعزام ۹ تیم عملیاتی به مناطق زلزله راور کرمان خبر داد و با اشاره به وقوع ۵۳ بعد لرزه از صبحگاه امروز تاکنون، اظهار کرد: ۱۴ دِه در بخش در بخش هجدک شهرستان راور آسیب دیده اند که ۹ تیم و ۴۵ نیروی عملیاتی جهت ارزیابی به منطقه اعزام شده است اند

12:09

رئیس شرکت امدادونجات هلال احمر از اعزام ۹ تیم عملیاتی به مناطق زلزله راور کرمان خبر داد و با اشاره به وقوع ۵۳ بعد لرزه از صبحگاه امروز تاکنون، اظهار کرد: ۱۴ دِه در بخش در بخش هجدک شهرستان راور آسیب دیده اند که ۹ تیم و ۴۵ نیروی عملیاتی جهت ارزیابی به منطقه اعزام شده است اند.

11:39

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بااعلام ارسال نفت سفید به مناطق روستایی زلزله زده استان کرمان گفت: مردم به هیچ وجه دلواپس تامین سوخت نباشند و از ازدحام در جایگاه های سوخت خودداری کنند.

11:33

وزیر کشور در تماس با مدیر شرکت مدیریت بحران کشور و استاندار کرمان دستورات مورد نیاز به منظور هماهنگی و امدادرسانی به موقع و سریع به زلزله زدگان استان کرمان را صادر کرد.

11:29

رئیس جمهور در تماس تلفنی با وزیر کشور در جریان آخرین اوضاع زلزله استان کرمان قرار داده شد و دستورات مورد نیاز را به منظور امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان صادر کرد.

11:25

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این که بازسازی مناطق زلزله را باید دستگاه مربوطه از جمله بنیاد مسکن انجام دهد، افزود: هر کجا که مسئولان نیاز به کمک داشته باشند، سپاه آمادگی مورد نیاز جهت کمک رسانی به مردم مناطق زلزله زده هجدک کرمان را دارد.

11:19

فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان بااعلام تشکیل جلسه ستاد بحران که از مصوبات آن اعلام آماده باش هلال احمر و ایجاد اردوگاه موقت در منطقه بود، گفت: در این زلزله بیشترین تلفات جهت احشام و بیشترین تخریب مربوط به منزل های قدیمی است.

11:10

سرپرست اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان زلزله کرمان را ۵۱ نفر اعلام کرد و گفت: بااهمیت ترین دغدغه احتمال سرمازدگی در شب در مناطقی است که مردم از وحشت خارج از منزل حضور دارند.

کولیوند با اشاره به اعزام تیم ارزیابی بهداشت و مبارزه با بیمارها به مناطق زلزله زده، ادامه داد: تاکنون به شبکه آبرسانی آسیبی وارد نشده است.

11:05

براساس اعلام شرکت هواشناسی کشور، دمای هوای استان کرمان از بعد از ظهر امروز جمعه تا روز دوشنبه بین ۴ تا ۷ درجه کم کردن می یابد و طی این مدت در بعضی ساعات وزش باد نسبتا شـدید در ایـن مناطق آینده نگری می شود.

10:40

معاون استانداری کرمان اعلام کرد به علت مقاوم سازی منزل های منطقه زلزله زده درسال ۸۳، تلفاتی نداشته ایم.

موسوی با بیان اینکه مسیرهای مسدود شده است روستاهای زلزله زده بازگشایی شدند، اظهار کرد: در حال حاضر در مرحله شناسایی هستیم ولی با توجه به زلزله سال ۸۳ در منطقه زرند کرمان، منزل های این مناطق بازسازی و مقاوم سازی شده است اند و به همین علت تلفاتی نداشته ایم.

10:23

سخنگوی ارتش از ابلاغ دستور آمادگی یگان های مستقر در استان کرمان از سوی فرمانده کل ارتش جهت هرگونه کمک رسانی در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.

10:20

رئیس شرکت امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعلام آماده باش به پنج استان و ارسال اقلام امدادی به منطقه زلزله زده کرمان خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اعلام آماده باش به استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان یزد، هرمزگان و فارس بیان کرد: تاکنون ١٢ دِه ارزیابی شده است است و طبق ارزیابی ها نشان می دهد روستای کوهک با ١٢٢ خانوار و حدود ٦٢٢ نفر سکنه ٣٠ تا ٧٠ در صد تخریب داشته است.

10:18

برخی راه های روستایی منطقه که به علت زلزله مسدود شده است بود، در حال بازگشایی است و برق بعضی مناطق روستایی نیز در حال وصل شدن است.

فرماندار راور نیز اعلام کرد: معادن اشکیلی، اسدآباد، باب نیزو و هجدک در بخش کوهساران راور به علت زلزله صبحگاه امروز تعطیل شد. تمامی معادن زغال سنگ در بخش کوهساران راور تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

10

مصدومیت 42 تن حین فرار از زلزله/ اعزام گشت هوایی اورژانس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین با اعلام اعزام گشت هوایی اورژانس تعداد مصدومان ۶.۱ ریشتری در این استان را ۴۲ نفر اعلام که حین فرار دچار مصدومیت شدند و همچنین تاکید کرد: مصدومیت ناشی از ریزش آوار زلزله در روستاها گزارش نشده است.

9:55

رییس شرکت مدیریت بحران کشور از پرواز دو بالگرد بر فراز مناطق زلزله زده کرمان خبر داد تا عملیات رصد و اررزیابی و همچنین امدادرسانی به سرعت بیشتری انجام شود.

نجار در گفت وگو با ایسنا باتاکید بر اینکه شهروندان نباید به شایعات توجه کنند، تصریح کرد: انتشار شایعات در چنین شرایطی می تواند پرسشها زیادی را به وجود بیاورد، از این رو مورد نیاز است شهروندان اخبار را از منابع رسمی پیگیری کنند.

9:26

سازمان اورژانس کشور نیز اعلام کرد: تمام مناطق دارای سکنه شهرستان های راور – شهداد – کرمان – کوهبنان – گلباف به وسیله 10 تیم به صورت زمینی ارزیابی گردید و تاکنون 38 مصدوم ( با ترومای سطحی حین فرار ) به مراکز درمانی مراجعه کرده اند .

9:15

جمعیت هلال احمر اعلام کرد: تا کنون حدود ٣٠ باب منزل مسکونی دارای تخریب و بدون تلفات انسانی بوده است.

هلال احمر از اعزام ٦ تیم ارزیاب، تیم های آنست ( سگ های تجسس)، اعزام تیم های اسکان اضطراری به منطقه و اعزام بالگرد جهت ارزیابی هوایی خبر داد.

9

موسوی معاون عمرانی استانداری کرمان در ساعت 9 صبح در گفت وگویی تلویزیونی با اعلام اینکه هم اکنون در منطقه زلزله زده حضور دارد و با هلی کوپتر نیز از منطقه دیدار کرده هست، گفت: در این منطقه 50 دِه داری سکنه وجود دارد که 8 دِه درگیر زلزله است.

وی با بیان اینکه تا این لحظه زلزله تلفات جانی نداشت، گفت: در این اتفاق تعدادی نیز مصدوم شدند که بعضی از آنها به صورت سر پایی درمان و بعضی نیز به مراکز درمانی انتقال یافته شدند.

به گفته موسوی، این اتفاق موجب تخریب و ویرانی بعضی منزل ها خشتی منطقه شده است است.

بنا بر اعلام مرکز لرزه نگاری کشوری این زلزله در عمق ده کیلومتری زمین و با فاصله 37 کیلومتر از هجدک کرمان به وقوع پیوست و تا ساعت 9 و 30 دقیقه صبحگاه امروز بیش از 30 بعد لرزه ثبت شده است است.

موسوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اعزام اکیپ های ستاد بحران، نیروی انتظامی، بخشداری و دهیاری ها به منظقه تصریح کرد: در حال بررسی خسارات احتمالی در منطقه هستیم .

8:45

استاندار کرمان به تشریح آخرین اوضاع زلزله 6.1 ریشتری هجدک کرمان پرداخت.

“علیرضا رزم حسینی” در گفتگو با خبرنگار ایسنا ، با اشاره به زلزله 6.1 ریشتری صبحگاه امروز دهم آذرماه در هجدک کرمان، گفت: همه شهرستان های استان کرمان این زلزله را احساس کردند.

وی از تشکیل ستاد بحران استان در لحظات اولیه، خبر داد و عنوان کرد: بلافاصله بعد از وقوع زلزله تیم های اجرایی، جمعیت هلال احمر و … جهت پیگیری به اوضاع زلزله بسیج شدند.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که ستادهای بحران در سراسر استان فعال شده است اند، اظهار کرد: خوشبختانه این زلزله تا کنون تلفات جانی در بر نداشته هست، ولی مقداری خسارات به دام ها و منزل های قدیمی وارد شده است است که در حال برآورد کردن خسارات زلزله هستیم تا به ستاد بحران کشور اعلام کنیم.

وی با اشاره به تماس دکتر «نجار» رییس مدیریت حوادث غیر مترقبه ی کشور، تصریح کرد:گروهی متشکل از معاونت عمرانی و سایر مسئولین مربوطه به وسیله بالگرد به منطقه زلزله زده اعزام شدند، شایان ذکر است که علوم پزشکی کرمان و اورژانس استان هم آمادگی کامل جهت امدادرسانی را دارند.

8:25

مدیر کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان این مطلب که تا کنون هیچ خسارت جانی نداشته ایم، اظهار کرد: منزل های روستایی که مستحکم نبوده اند خرابی دیوار داشته ایم ولی منزل های قدیمی دو روستای گورک و هنک تخریب شدند و قطعی برق و تلفات دامی در این دو دِه گزارش شده است است.

“هادی شهسوارپور” در گفتگو با خبرنگار ایسنا ، با اشاره به آخرین اوضاع زلزله گفت: از ابتدای وقوع زلزله شوراها و دهیاری های مناطق زلزله زده را مامور بررسی میزان خسارات کردیم.

مدیر کل امور روستایی استانداری کرمان با بیان این مطلب که تا کنون هیچ خسارت جانی نداشته ایم.

در پی این زلزله معاون عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام تیم های ارزیاب به مناطقی از استان کرمان که زلزله رخ داده است خبر داد وگفت: بر اساس گزارش دریافتی از مرکز ‎ کنترل و هماهنگی عملیات استان کرمان تا کنون حدود ٣٠ باب منزل مسکونی دارای تخریب و بدون تلفات انسانی بوده است.

بنا به اعلام مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه در پی وقوع زلزله 6.1 ریشتری هجدک کرمان پنج تیم از پایگاههای چترود، هجدک، شهداد، گلباف و سیرچ به مرکز وقوع زلزله اعزام شدند.

همچنین مرکز مدیریت بحران(EOC) دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور اعضا فعال شد و آمبولانس ها و چند دستگاه اتوبوس آمبولانس در حال آماده باش قرار گرفتند.

دکتر صادبری رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز اعلام کرد: روستاهای هجدک، هروز، گورک، دوران، هرجند، ده قاضی، بخش کوهساران از توابع راور، کلیه روستاهای مناطق کوهپایه، اندو هجرد و روستاهای مناطق شهداد و گلبافت، همچنین شهرهای گلبافت و شهداد، به وسیله هشت تیم ارزیاب اعزامی به طور کامل دیدار شده است و مصدوم یا فوتی تا این لحظه گزارش نشده است.

واژه های کلیدی: زلزله | کرمان | استان کرمان | بعد از ظهر امروز | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs