چمن – علف آمریکا آمریکایی رئیس جمهور

چمن – علف: آمریکا آمریکایی رئیس جمهور بین الملل کاخ سفید شون اسپایسر تلاش دیپلماتیک آیه حجازی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی برجام قرارداد دوجانبه نیست / ظریف

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با یک رسانه روسی به آمریکا در مورد نقض و یا خروج از برجام هشدار داد.

برجام قرارداد دوجانبه نیست / ظریف

ظریف: برجام قرارداد دوجانبه نیست

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با یک رسانه روسی به آمریکا در مورد نقض و یا خروج از برجام هشدار داد.
به گزارش مهر، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با اسپوتنیک در پاسخ به پرسشی با این مضمون«شما چندی پیش در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کردید و اعلام نمودید در صورت نقض برجام، کشور عزیزمان ایران پاسخ مناسبی خواهد داد. اکنون اوضاع اطراف برجام چگونه است؟ شرکت کنندگان اروپایی «گروه شش» چه نظری در این خصوص ابراز کردند؟ آیا آنها از میل به آمریکا جهت پاره کردن برجام حمایت خواهند کرد؟» گفت:

آنچه که به نظر می رسد، کل جامعه بین المللی، همچنین بخشی از آمریکایی ها به استثنای دولت آقای ترامپ و اسرائیل و دو یا سه کشور منطقه اتفاق نظر دارند بر اینکه برجام یک توافق بین المللی است و قرارداد دوجانبه بین کشور عزیزمان ایران و آمریکا نیست.

برجام قرارداد دوجانبه نیست / ظریف

توافق های بین المللی نمی توانند به وسیله یکی از طرفها مورد عوض کردن قرار بگیرند. اگر این روش در جامعه بین المللی به عنوان کار قبول شده است اتفاق بیفتد در این صورت هیچ توافقی منعقد نخواهد شد. کشورها اگر به یک توافق مخصوصا با آمریکا وارد شدند، به محض این که دولت آمریکا عوض شود، آنها تصور می کنند که باید آن توافق را مجددا مذاکره کرده و عوض کردن بدهند. لذا آن چه که در جامعه بین المللی اتفاق می افتد خیلی فراتر از برجام است و در واقع مربوط به نظم بین المللی می شود. در نظم بین المللی اگر یک کشور هرچند قدرتمند باشد و بتواند توافق های قبلی را زیر پا بگذارد، آن وقت هیچ توافقی شکل نمی گیرد.

الآن با توجه به نیازی که جامعه بین المللی جهت حل و فصل پرسشها دارد، یک منفعت عمومی در جامعه بین المللی شکل گرفته است که با این روش آمریکا همراهی نکند و حتی مخالفت بکند. لذا آنچه که مسلم است اگر آمریکا تصمیم بگیرد از برجام خارج بشود در دنیا منزوی خواهد شد. ما این را به عنوان اصل مسلم می دانیم ولی این که چه میزانی مقاومت عملی از سوی اروپایی ها شکل بگیرد باید ببینیم. اروپایی ها در گفت و گوها با ما تاکید می کنند که آنها کارها مورد نیاز را انجام خواهند داد. اروپایی ها حتی در صحبت های علنی می گویند که آنها اولا با مذاکره مجدد در مورد برجام موافق نیستند و ثانیا از منافع خودشان و برجام حمایت خواهند کرد. ولی اینکه چه کاری می توانند انجام دهند و چه قدر اراده سیاسی وجود دارد، باید ببینیم.

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با یک رسانه روسی به آمریکا در مورد نقض و یا خروج از برجام هشدار داد.

اسپوتنیک: کشور عزیزمان ایران به نوبه خود اعلام کرد که در صورت نقض یکجانبه برجام از سوی آمریکا سناریوی خود را پیاده خواهد کرد. ایالات متحده آمریکا باید دلواپس چه چیزی باشد؟ کشور عزیزمان ایران جهت کدام «ضدحمله» آماده است و چه اقدامی در این صورت انجام خواهد کرد؟

ما خیلی دوست نداریم کسی را بترسانیم. ما دوست داریم که همه عاقلانه فکر بکنند و با دقت تصمیم بگیریند. آمریکا هیچ وقت پایبند برجام نبوده هست. ولی در این زمینه می توانیم با صراحت بگوییم که اگر آمریکا بخواهد برجام را لغو کند و اگر بخواهد رسما خارج شود و موضوعاتی مهم برجام را نقض کند، یعنی قوانینی که قبلا مدیر جمهور آمریکا جهت مدت سه ماهه یا چهار ماهه لغو می کرد، در این صورت کشور عزیزمان ایران گزینش های بسیار متعددی را دارد. فکر نمی کندم هیچ کدام از این انتخابها جهت آمریکایی ها خوشایند باشد. ولی این که چه قدر از این گزینش ها بترسند، دیگر بستگی به عقل و درایت آنها دارد، انسان جهت ترسیدن عقل دارد.

اسپوتنیک: مدتی قبل، فرماندهی اطلاعات و امنیت ارتش ایالات متحده مناقصه طراحی نرم افزاری را در سایت خود انتشار داده است که قادر باشد به عمق احساسات خبر های منتشره در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … روسیه، کشور عزیزمان ایران و کره شمالی پی ببرد و پاسخ های آن لحن خبر های مهم را حفظ کند. فرض می شود که ارتش آمریکا قصد دارد از « بوت» ها جهت نظارت بر خبر ها در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … دنیا و تأثیرگذاری بر بازدیدکنندگان استفاده کند. نظر شما به عنوان کاربر فعال « توئیتر» و « اینستاگرام» در این خصوص چیست؟ آیا آمریکا قادر خواهد بود بر بازدیدکنندگان ایرانی تأثیر بگذارد؟

آمریکا همواره تلاش کرد که از پیشرفت تکنولوژی جهت سیاست مخرب خود استفاده کند و این اتفاق جدیدی نیست. آنچه مورد نیاز است و همه باید بر ضرورت استفاده بهینه از اینترنت توجه داشته باشند. اینترنت یک وقت جهت همه افراد در دنیا ایجاد کرد تا هیچ مونوپولی خبری نتواند شکل بگیرد.

برجام قرارداد دوجانبه نیست / ظریف

این یک واقعیت مهمی شکستن امپراتوری رسانه ای است که همه آنها وابسته با غرب و صهیونیست بودند. طبیعتاً آنها می خواند امکاناتی که در گذشته داشتند و مونوپولی را اداره می کردند ولی از دست دادند، از طریق روشهای دیگر و از طریق نفوذ در اینترنت دوباره زنده کنند. لذا هم جهت بازدیدکنندگان و هم جهت دولت ها مهم است که با چشم باز از این امکان استفاده کنند. البته این به آن معنا نیست که این امکان، وقت بدی است آیا که در واقع این امکان بسیار خوب، انحصار رسانه ای غرب و صهیونیستها را شکسته هست. ولی باید با آینده نگاری با عالی ترین شکل استفاده کرد.

وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران در مصاحبه با یک رسانه روسی به آمریکا در مورد نقض و یا خروج از برجام هشدار داد.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | ایرانی | استفاده | آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs