چمن – علف آمریکا آمریکایی رئیس جمهور

چمن – علف: آمریکا آمریکایی رئیس جمهور بین الملل کاخ سفید شون اسپایسر تلاش دیپلماتیک آیه حجازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی متن سخنرای حسام‌الدین آشنا راجع به مناظره های انتخاباتی که اینروزها جنجالی شده است است

اقدام یک رسانه و انتشار گزینشی و بخش های غیر مرتبط از یک بحث تخصصی دکتر آشنا مشاور رییس جمهوری، پایگاه اطلاع رسانی دولت را بر آن داشت تا جهت تنویر افکار عمومی ا

متن سخنرای حسام‌الدین آشنا راجع به مناظره های انتخاباتی که اینروزها جنجالی شده است است

متن سخنرای حسام الدین آشنا راجع به مناظره های انتخاباتی که اینروزها جنجالی شده است است

عبارات مهم : سیاسی

اقدام یک رسانه و انتشار گزینشی و بخش های غیر مرتبط از یک بحث تخصصی دکتر آشنا مشاور رییس جمهوری، پایگاه اطلاع رسانی دولت را بر آن داشت تا جهت تنویر افکار عمومی اقدام به انتشار این صحبت کند.

به گزارش انتخاب، در این نشست دکترحسام الدین آشنا صحبت خود را تحت عنوان «بایسته های حقوقی، حاکمیتی و اخلاقی مناظرات انتخاباتی» ارائه کرد؛ او در ابتدای سخن خود اظهار داشت من در این نشست از سه منظر صحبت می کنم، از منظر، دانشجو و معلم فرهنگ ارتباطات، از منظر کسی که در سال 1384 عضو کمیسیون {نظارت بر تبلیغات} انتخابات بوده است و در سال 1392 با همراهی یکی از داوطلبان انتخاباتی حضور بیشتری داشته لذا تجربه سال 92 را از منظر یکی از داوطلبان می تواند بیان کند و سوم به عنوان مسئول مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری که نگاه عمیق تر، حاکمیتی تر و آینده نگرتری دارد.

متن سخنرای حسام‌الدین آشنا راجع به مناظره های انتخاباتی که اینروزها جنجالی شده است است

نکته اول این است که آنچه ما در مناظره های پخش شده است و تولید شده است خواهیم دید حاصل تعامل سه فرهنگ هست، بخش مهمی از آنچه مناظره را می سازد فرهنگ سیاسی کشور ما هست.

در فرهنگ سیاسی کشور ما همانطور که به نوعی اشاره شد ما تجربه خیلی زیادی در گفتگوهای سیاسی رودرو نداریم گرچه در جریان انقلاب اسلامی و در سالهای استقرار جمهوری اسلامی تجربه های تلویزیونی متعددی در زمینه مناظره و گفتگو داشتیم. غیر از تلویزیون هم بحث های آزادی در سطح دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران و خیابان و …داشتیم ولی عملا فرهنگ سیاسی ما دارای پرسشها جدی هست.

اقدام یک رسانه و انتشار گزینشی و بخش های غیر مرتبط از یک بحث تخصصی دکتر آشنا مشاور رییس جمهوری، پایگاه اطلاع رسانی دولت را بر آن داشت تا جهت تنویر افکار عمومی ا

یکی از جنبه های آن پرسشها فقدان اعتماد سیاسی است.

دومین فرهنگی که وارد مناظره خواهد شد، فرهنگ سازمانی است یعنی فرهنگ سازمانی رسانه ای که مناظره را برگزار می کند؛ اینکه شرکت صداوسیما جهت خودش چه مسئولیت و جایگاهی در حوزه سیاست، انتخابات و مناظره قائل است بسیار مهم هست. اگر بر بخشی ازسازمان صداوسیما این فرهنگ حاکم باشد که انتخابات امری سیاسی است سیاسی و مناظره هم اوج کار انتخاباتی است بعد ما مسئول مناظره هستیم و باید مناظره را اداره کنیم. نقش شرکت صداوسیما می تواند بازیگردانی یا بازیگری باشد.

اگر شرکت یا حوزه ای از شرکت احساس کند که انقلاب را خطری ترساندن می کند که یکی از کاندیداها نماینده آن خطر است و ما دلواپس هستیم که این فرد نکند به قدرت برسد. اگر این حس در شرکت یا بخشی از آن وجود داشته باشد و قرار باشد نسبت به این احساس مسئولیت اقدام هم بشود و ابزار این اقدام مدیریت برنامه های انتخاباتی و مناظره ای صداوسیما باشد این یک اوضاع جهت آن شرکت ایجاد می کند. فرض کنید در درون این شرکت انشقاقی هم وجود داشته باشد در یک معاونت این احساس باشد که اگر فلان کاندید رای بیاورد جهت نظام بهتر است و یک معاونت دیگر نظرش این باشد که اگر کسی دیگر بیاید بهتر هست. اگر در حوزه ریاست شرکت و بدنه برنامه ساز شرکت یک انشقاقی وجود داشته باشد که افراد حس کنند ریاست شرکت می خواهد یک کسی رای بیاورد و درون و بدنه شرکت علاقمند باشند کسی دیگر رای بیاورد، آن وقت شرکت ممکن است دچار سردرگمی شود؛ در واقع انشقاق هایی که مربوط به فرهنگ سازمانی است می تواند در خروجی مناظره و ساختار مناظره پرسشها جدی ایجاد کند.

متن سخنرای حسام‌الدین آشنا راجع به مناظره های انتخاباتی که اینروزها جنجالی شده است است

من همین جا اشاره ای می کنم خروجی ساختاری مناظرات 88 همان کسی است که رای آورد و خروجی ساختاری مناظرات 92 همان کسی است که در سال 92 رای آورد. این یک قضاوت است و مورد نیاز نیست کسی بپذیرد ولی در ساختاری که اجازه هیجان زیاد می دهد و هیجان آفرینی را تسهیل می کند؛ آن کسی که قدرت هیجان آفرینی بیشتری دارد موفقیت بیشتری بدست می آورد.

واژه های کلیدی: سیاسی | فرهنگ | انتخابات | صداوسیما | ریاست جمهوری | داوطلبان انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs