چمن – علف آمریکا آمریکایی رئیس جمهور

چمن – علف: آمریکا آمریکایی رئیس جمهور بین الملل کاخ سفید شون اسپایسر تلاش دیپلماتیک آیه حجازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تکنولوژی را نمی‌شود بست / وزیر کشور

وزیر کشور تاکید کرد:‌ باید تصمیمات کلان‌تری در حوزه اینترنت گرفته شود لیکن تکنولوژی را نمی‌شود بست بلکه باید تولید محتوای مناسب در اینترنت به طور جد در دستورکار

تکنولوژی را نمی‌شود بست / وزیر کشور

وزیر کشور: تکنولوژی را نمی شود بست

عبارات مهم : حوادث

وزیر کشور تاکید کرد: باید تصمیمات کلان تری در حوزه اینترنت گرفته شود لیکن تکنولوژی را نمی شود بست بلکه باید تولید محتوای مناسب در اینترنت به طور جد در دستورکار قرار داده شود و باید فعال تر و موثرتر نیرومند تر و دقیق تر و پیشگام در این عرصه باشیم.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش تخصصی بررسی آسیب های اجتماعی و تامین امنیت عمومی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: محور همه فعالیت ها و کارها باید قانون باشد، قانون محور التزام جامعه است و همه باید محور قانون حرکت کنند.

تکنولوژی را نمی‌شود بست / وزیر کشور

وی افزود: ایجاد امنیت جهت ایجاد اطمینان و سهولت به منظور برقراری و اجرای قانون است که نتیجه آن رضایتمندی، اعتماد، اطمینان، نشاط و همکاری مردم است و به این جامعه نیز جامعه سالم گفته می شود که همه به حق خودشان می رسند و می توانند حرف های خود را بیان کنند ولی در همین جامعه موانعی جهت اجرای قانون وجود دارد.

وزیر کشور ادامه داد: نخستین مانع اجرای قانون نفس انسان است چون انسان ذاتاً زیاده طلب است و به دنبال منافع خود بوده و می خواهد از راه های غیرقانونی به منافع بیشتری برسد یکی دیگر از عوامل مانع اجرای قانون جامعیت آن است که امکان دارد در بعضی مواقع جامعیت مورد نیاز در قانون دیده نشده باشد عوامل دیگر عدم اجرای قانون نحوه کارکرد مجریان و داوران اجرای قانون هستند که امکان دارند پرسشها موجب شود تا آنها مانع از اجرای قانون شوند.

وزیر کشور تاکید کرد:‌ باید تصمیمات کلان‌تری در حوزه اینترنت گرفته شود لیکن تکنولوژی را نمی‌شود بست بلکه باید تولید محتوای مناسب در اینترنت به طور جد در دستورکار

رحمانی فضلی تاکید کرد: در شرایط کنونی به علت گستردگی ارتباطات و تعاملات، مرزها در جوامع متفاوت در حال برداشته شدن هستند به طوری که اکنون می بینیم مرزهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی برداشته شدند و فضای تعاملات نظام بین الملل گسترش پیدا کرده هست، اکنون تنها مرز های سیاسی هستند ثابت مانده اند.

وی اضافه کرد: برداشتن مرزها به این معناست که در جامعه بین الملل و نظام بین الملل همه کارها و واکنش‌ها ها از یکدیگر تأثیر می پذیرند و نیازهای افراد تنها در جامعه خودشان مطرح نمی شود بلکه مطالبات و نیازمندی ها با فضای بین الملل در هم آمیخته شده است است.

وزیر کشور داد: ما منابع محدودی در اختیار داریم که باید بر اساس این منابع مطالبات و نیازمندی ها را مدیریت کرده و پاسخ دهیم. ما با جامعه فعال، پویا و بانشاط در حال عوض کردن و متنوع با مطالبات زیاد سر و کار داریم که باید تحلیلی درست از این جامعه و قدرت پاسخگویی داشته باشیم.

تکنولوژی را نمی‌شود بست / وزیر کشور

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به تاثیر اینترنت در زندگی مردم اشاره کرد و اظهارداشت: باید تصمیمات کلان تری در حوزه اینترنت گرفته شود لیکن تکنولوژی را نمی شود بست بلکه باید تولید محتوای مناسب در اینترنت به طور جد در دستورکار قرار داده شود و باید فعال تر و موثرتر نیرومند تر و دقیق تر و پیشگام در این عرصه باشیم.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در سال ۸۲ که آن وقت بنده در صداوسیما حضور داشتم فرمودند که باید اینترانت و شبکه ملی داخلی را ایجاد کنید و راه بیاندازید که اقداماتی در این زمینه انجام شد ولی به هر دلیلی به آخر نرسید، در سال های اخیر هم ایشان قرارگاه اینترنت را ایجاد کردند و در دستورات ارزش در این زمینه بدهید اینگونه نبوده که فضا را ببندید بلکه تاکید داشته اند که باید مدیریت و کنترل فضای مجازی، تولید محتوا، پالایش دقیق و صیانت از جامعه و جوانان و فرهنگ جامعه انجام شود.

وزیر کشور تاکید کرد:‌ باید تصمیمات کلان‌تری در حوزه اینترنت گرفته شود لیکن تکنولوژی را نمی‌شود بست بلکه باید تولید محتوای مناسب در اینترنت به طور جد در دستورکار

وزیر کشور تاکید کرد: ما در عرصه اینترنت باید به آن قدرت برسیم که خودمان تنظیم کننده و مدیریت کننده اینترنت باشیم و باید مطالبات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را در اینترنت فراهم کنیم آیا که جامعه از فضای قومی و محلی و قبیله ای تبدیل به فضا و جامعه بین الملل شده است که دائم در حال گسترش و مبادله اطلاعات و محتواست.

رحمانی فضلی با بیان اینکه اینترنت را باید به کمک مردم مدیریت کنیم، یادآور شد: در این زمینه مردم نقش مهم را دارند، مردم باید تولید محتوا و مصونیت سازی کنند و ما باید امکانات و شرایط جهت مردم فراهم کنیم.

تکنولوژی را نمی‌شود بست / وزیر کشور

رحمانی فضلی بیان کرد: علیرغم تغییراتی که در اینترنت و تکنولوژی در حال انجام است ولی همچنان محور مهم خانواده و مدرسه است به طوری اکنون پیوند خانواده و مدرسه با فضای بیرون گره خورده بنابراین باید متناسب با شرایط کنونی برنامه ریزی و اقدام کنیم.

وی افزود: اگر مردم احساس کنند هویت آنها با ارزش، محترم و موثر شمرده می شود و آنها را در انجام کارها همکاری می دهیم، آنها از هویت خود دفاع می کنند و نمی گذارند به هویت ارزش آسیب برسد و این در تاریخ اثبات شده است است.

وزیر کشور تصریح کرد: ایرانیان همواره از فرهنگ و اصالت خود دفاع کرده اند، راه مصون سازی و هویت بخشی به مردم این است که مردم معرفت و آشنایی درستی از اصالت خود پیدا کنند، باید به مردم احترام بگذاریم و همکاری واقعی مردم را در صحنه عمل ایجاد کنیم، اگر مردم از روند جامعه احساس یأس کنند چگونه می توانیم آنها را در انجام امور همکاری دهیم؟ بنابراین باید در جامعه نشاط ایجاد کنیم، باید به اعتقادات مردم ارزش قائل شویم و روش تفکر منطقی را به فرزندان و نوجوانان وجوانان و بزرگان بیاموزیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مهمترین وظیفه قوه قضاییه، دولت و مجلس این است که قانون محور همه کارها باشد، گفت: رفتارهای اجتماعی مناسب، استفاده از ظرفیت مردم و پیشگیری در حوزه سلبی و ایجابی سه مولفه مهم جهت کم کردن های آسیب اجتماعی است.

وی با بیان اینکه مسئولان باید با در پیشبرد امور و پاسخگوی مطالبات مردم و نیازمندی های آنها همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند، گفت: قوه قضاییه مبنای سلامت کار است لذا در اعمال قانون و اجرای احکام در قبال افراد ملاحظات اجتماعی را در نظر بگیرید.

وزیر کشور تاکید کرد: قوه قضاییه محور اجرای قانون، سلامت و امنیت اجتماعی است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه قبل از اینکه حکمی صادر و جرمی ثابت شود نباید راجع به پرسشها کلی گویی کرد لیکن این سخنان موجب کم کردن اعتماد عمومی می شود، اظهارداشت: اگر فرزند مسئولی خلافی یا جرمی مرتکب شده است قطعا باید با آن برخورد کرد و در آن شکی نیست ولی مطرح کردن آن قبل از اثبات جرم کار صحیحی نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: در حوادث اخیر این لطف الهی و این شور و درایت و ایمان مردم بود که مسئله را حل کرد، در حوادث اخیر براساس آمار و اطلاعاتی که دستگاه امنیتی و انتظامی داده اند تنها حدود 42 هزار نفر حضور داشتند.

وزیر کشور افزود: حوادث اخیر باعث شد که از یک سو دشمنانمان را یک بار دیگر بشناسیم و از سوی دیگر ارزش و منزلت مردم مجددا جهت ما مشخص شد، مردم نمی گویند که مسئله نداریم بلکه تأکید دارند که پرسشها و مطالبات خود را از راه قانونی پیگیری می کنند، نیروی انتظامی در حوادث اخیر با خویشتنداری، درایت و مدار اقدام کرد به طوری که تعدادی نیروها دچار آسیب های سطحی هم شدند لذا نیروی انتظامی در این گونه حوادث باید صبر و تحمل خود را اوج ببرد.

رحمانی فضلی بیان کرد: هیچکدام از راهپیمایی های بعد از حوادث اخیر به صورت دستوری برگزار نشد بلکه خود مردم به صورت خودجوش در جهت محکوم کردن این کارها به صحنه آمده اند.

وی ادامه داد: مردم به نظام حکومت، رهبری، دولت و سایر ارکان اعتماد دارند و عمده اعتماد مردم به دولت، حکومت، قوه قضاییه، مجلس و … اعتقادی است.

وزیر کشور تاکید کرد: باید پرسشها مردم را حل کنیم، فرمانداران توجه داشته باشند که حضور آنها در بین مردم بسیار مهم و مهم است و شکی نیست که خدمت به مردم و نوکری مردم بالاترین عبادت است و در این زمینه اگر کم کاری کنند ظلم کرده اند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: بیش از ۷۰ درصد پرسشها مردم در سطح فرمانداری ها قابل حل است بنابراین فرمانداران در بین مردم حضور پیدا کنند سخنانشان را بشنوند و مطالباتشان را پیگیری کنند. نباید پرسشها که به آسانی قابل حل است را درگیر بروکراسی اداری کنیم بلکه باید با منابعی که در اختیار داریم بالاترین بهره وری را رقم بزنیم.

وی خطاب به فرمانداران گفت: درب اتاق فرمانداران جهت ملاقات با مردم باز باشد هر هفته با مردم ملاقات داشته باشیم صحبت کنیم حرف های ارزش را بشنوید در جامعه و بین مردم حضور یابید و مطالباتشان را بشنوید و نسبت به برطرف آنها اقدام کنید.

واژه های کلیدی: حوادث | قانون | قانونی | اینترنت | آسیب های اجتماعی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs