چمن – علف آمریکا آمریکایی رئیس جمهور

چمن – علف: آمریکا آمریکایی رئیس جمهور بین الملل کاخ سفید شون اسپایسر تلاش دیپلماتیک آیه حجازی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود / پزشکیان

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علم، مهارت و عزم کافی جهت حل پرسشها کشور وجود ندارد، گفت: اگر دعواها در استان‌ها بر سر آب شروع شود مسلمان و کافر و

نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود / پزشکیان

پزشکیان: نبود مدیریت آب باعث دعوای استان ها می شود

عبارات مهم : مدیریت

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علم، مهارت و عزم کافی جهت حل پرسشها کشور وجود ندارد، گفت: اگر دعواها در استان ها بر سر آب شروع شود مسلمان و کافر و چپ و راست نمی شناسد.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان در همایش روز جهانی تنوع زیستی که امروز با حضور عیسی کلانتری رییس شرکت محیط زیست و احمدعلی کیخا عضو شورای عالی آب و نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: جهت مدیریت در هر حوزه ای باید ابتدا پتانسیل و مهارت خود را بشناسیم، بدانیم که از کجا آمده ایم، الان اوضاع به چه شکلی است و قرار است مسیر پیش رو به چه شکلی پیش برود.

نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود / پزشکیان

وی افزود: این چهار عنصر مهم است و جهت همه تصمیم گیری ها و تعیین همه نقشه راه ها مورد استفاده قرار می گیرد. مسئله مملکت ما همین است که این عنصرهای در تصمیم گیری ها وجود ندارد. باید بدانیم که قدم اول جهت هر کاری جمع آوری داده ها هست، بعد از این مرحله است که می توانیم تصمیم درست جهت حل پرسشها بگیریم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر نتوانیم داده های درست و علمی جمع آوری کنیم قطعا نسخه و نقشه راه تعیین شده است جهت حل مسئله موثر و شفابخش نخواهد بود. قدم اول جهت هر تصمیمی داشتن اطلاعات کامل و جامع هست. جهت همین است که مدام نسخه می نویسیم و جواب نمی دهد چون بررسی ها و داده ها کامل نبوده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علم، مهارت و عزم کافی جهت حل پرسشها کشور وجود ندارد، گفت: اگر دعواها در استان‌ها بر سر آب شروع شود مسلمان و کافر و

پزشکیان ادامه داد: اگر داده ها به جای علمی بودن، جناحی و سیاسی باشد راه به جایی نمی بریم. افزون بر جمع آوری داده های درست، اجرای درست تصمیم هم اهمیت دارد به این معنا که اگر تصمیم درست را غلط اجرا کنیم باز هم به نتیجه نخواهیم رسید.

وی با تاکید بر اینکه جمع آوری و کنترل داده ها در عصر کنونی مثل آب خوردن هست، گفت: خاک کشور در حال از بین رفتن است و اراضی از سوی زمین خواران تخریب می شود و هنوز ما می خواهیم با آنها مبارزه کنیم ولی یا نمی توانیم، یا نمی خواهیم یا انگیزه کافی وجود ندارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سال ها پیش بحث کاداستر اراضی مطرح شد، گفت: سال هاست که کاداستر به شکل قانون در آمده ولی به اجرا نرسیده است با این وجود به دنبال تشکیل ستاد مبارزه با زمین ذلت هستیم در حالیکه اگر قانون کاداستر اجرا و داده های کافی جمع آوری می شد امکان زمین ذلت وجود نداشت و نیازی به ستاد هم نبود.

نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود / پزشکیان

پزشکیان تاکید کرد: مسئله این است که یا نمی دانیم، یا نمی خواهیم و یا نمی توانیم این داده ها را جمع آوری کنیم والا کنترل اوضاع بسیار راحت هست. پیگیری موضوعی مثل زمین ذلت نیاز به علم، مهارت و عزم دارد در حقیقت تمام امور مدیریتی نیاز به این سه عنصر دارد.

وی با اشاره به اینکه اوضاع کنونی نشان می دهد در مرحله جمع آوری داده ها و بقیه مراحل درست عمل نکرده ایم، گفت: زمین ذلت ها به آسانی از طریق عوض کردن کاربری اراضی صورت می گیرد و واضح است که با نشستن در اتاق ها مشکلی در این زمینه حل نخواهد شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علم، مهارت و عزم کافی جهت حل پرسشها کشور وجود ندارد، گفت: اگر دعواها در استان‌ها بر سر آب شروع شود مسلمان و کافر و

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر با محیط زیست خشن باشیم، محیط زیست نیز خشمگین می شود، گفت: با محیط زیست نمی شود شوخی کرد. اگر محیط زیست خشمگین شود رفتاری با ما می کند که هیچ یک از ما نمی توانیم در آن زندگی کنیم. کسی نمی تواند جلوی خشم محیط زیست را بگیرد.

پزشکیان تاکید کرد: مسلما هنگامی که نتوانیم آب و خاک را مدیریت کنیم، توسعه و به تبع آن زندگی بی معناست. در شرایط حاضر در استان ها دعوا بر سر آب شروع شده است است چون توان مدیریت آب را نداشته ایم، اگر این دعوا شروع شود مسلمان و کافر و چپ و راست نمی شناسد، باید در مجلس فکری جهت این عنوان کنیم.

نبود مدیریت آب باعث دعوای استان‌ها می‌شود / پزشکیان

وی با انتقاد از روند مدیریت منابع طبیعی کشور، گفت: بعد از تخریب و زمین ذلت ها در منابع طبیعی، متولیان مربوطه تازه خبردار می شوند که چه اتفاقی افتاده هست. مورد نیاز است علم، مهارت و عزم مبارزه با این تخریب ها را داشته باشیم. مسلما اگر شرکت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی برنامه ای جهت این عنوان داشته باشند حل این مساله در مسیر خوبی پیش خواهد رفت.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در آخر در پاسخ به پرسش یکی از حضار در مورد آینده فعالان محیط زیستی بازداشت شده، اظهار کرد: این عنوان را مجلس پیگیری می کند. همانطور که در شرکت محیط زیست مشکلاتی وجود دارد در اوضاع قضایی هم ایراداتی هست. من جهت پیگیری این عنوان نیاز به داده و اطلاعات دارم. نمی توانم بدون داشتن داده، نسخه خاصی بپیچم.

واژه های کلیدی: مدیریت | مدیریت | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs